O firmie

Chmurka Biała > O firmie

Pieluszki wielorazowe Chmurka Biała – Sklep dla Twojego Dziecka

Jak to się zaczęło?

Nasza historia sklepu zaczyna się w 2016 roku kiedy to po pierwszych miesiącach życia naszej najstarszej córki przyszło nam się zmierzyć z pierwszymi odparzeniami na delikatnej skórze naszego dziecka. Przypomnieliśmy sobie wtedy o czymś takim jak pieluszki wielorazowe. Przed porodem co nie co słyszeliśmy, ale nie byliśmy do końca przekonani. Wybraliśmy się więc do jednego ze sklepów stacjonarnych w którym takie pieluszki sprzedają. Tam po rozmowie z panią ekspedientką byliśmy już prawie przekonani do zakupu, kiedy żona na jednym z artykułów zobaczyła na metce napis: „Made in China”. Wtedy też zapaliła jej się pomarańczowa lampka i bardzo subtelnie dała mi znać, że jednak te pieluszki nie są dla nas. Po powrocie skontaktowaliśmy się z naszą koleżanką, Olą. Ona to prowadzi darmową wypożyczalnię takich pieluszek.

Tak zaczęła się nasza przygoda z wielo. Ola przesłała nam zestaw a w wiadomości na Facebooku opisała jak je stosować. Niestety z natłoku spraw do ogarnięcia jakoś umknęła nam ta wiadomość i koniec końców sami dochodziliśmy do tego co z czym połączyć i jak to wszystko zgrać, żeby to funkcjonowało ;). Po czasie sami się sobie dziwimy, że nie zraziliśmy się na tym etapie do pieluszek.

Nasza historia

Po wysłaniu z powrotem pieluch do Oli zaczęliśmy kompletować nasz własny zestaw. Trochę to trwało i w międzyczasie stosowaliśmy wymiennie wielorazówki z jednorazówkami. Byliśmy jedynymi wśród naszych znajomych i w naszej rodzinie, którzy używają wielorazówek, ale za każdym razem ludzie nas pytali co to… Jak to… Więc postanowiliśmy otworzyć naszą darmową wypożyczalnię o nazwie Pożycz Pieluszkę, która istnieje do dziś. Mamy już w naszej wypożyczalni bardzo pokaźny stos pieluch i coraz więcej zestawów jesteśmy w stanie jednorazowo wypożyczać. Ciągle wypożyczalnia jest doposażana przez producentów, którzy chętnie uzupełniają nasze pieluszkowe stany.

Kiedy pojawił się pomysł na otworzenie sklepu?

W momencie gdy ktoś od nas wypożyczał jakiś zestaw to odsyłaliśmy do znanych nam sklepów, które oferowały asortyment z naszej perspektywy godny polecenia. Wiele osób z naszego środowiska właśnie w taki sposób zaczęła swoją przygodę z pieluchami wielorazowymi 😉 Cieszyliśmy się z każdej osoby której mogliśmy pokazać ten świat jakże wspaniałych pieluch wielorazowych. Po pewnym czasie doszliśmy do wniosku, że może sami otworzylibyśmy sklep z artykułami dziecięcymi, w których głównym produktem byłyby właśnie pieluchy wielorazowe. Pomysł powoli dojrzewał i kształtował się w naszych głowach. Największy etap wzrostu przypadł na okres, kiedy Kasia rodziła nasze dziewczyny w szpitalu. Tam też opracowywaliśmy szczegóły dotyczące naszego projektu. I tak powstał sklep Chmurka Biała, sklep w którym oprócz pieluch można znaleźć inne produkty, które sprawdziły się u nas, w naszym rodzicielstwie.

A po roku działalności…

Po trochę ponad roku działania nastąpił czas 4. Tygodnia Pieluchy Wielorazowej. To był dla nas intensywny czas. Po pierwsze ilość zamówień przerosła moje najśmielsze oczekiwania, po drugie wydarzenia w które też częściowo byliśmy zaangażowani – prowadziłem między innymi live o praniu pieluch – sprawiły, że to było jeszcze bardziej napędzające wydarzenie.

Ale co się stało na koniec tego TPW?

Na sam koniec, już po tym jak opadły wszelkie emocje przyszła wiadomość o tym, że zajęliśmy 3. miejsce w konkursie na najlepszy sklep z pieluchami wielorazowymi! Czaicie to? My, Chmurka Biała, byliśmy na 3. miejscu w ogólnopolskiej ankiecie na najlepszy sklep. Mało tego. Moja skromna osoba otrzymała 3 głosy na wieloświrkę roku! To było niesamowite!

Później nadszedł czas na zmiany

Mijały miesiące a my pakowaliśmy dla Was kolejne paczki cały czas mieszcząc się w Rudzie Śląskiej na przeciw Aquadromu. Aż wreszcie przyszedł moment w którym zauważyłem, że czas, który poświęcam na pakowanie paczek i przyjmowanie towaru mógłbym wykorzystać w dużo bardziej optymalny sposób. Na przykład udzielając się bardziej na grupach Facebookowych. I tak wpadł mi do głowy pomysł w postaci oddelegowania procesu pakowania paczek na zewnątrz a skupienie się na tym, co przynosi mi największą radość, czyli kontakt z Klientem.

Wirtualna Asystentka Chmurki Białej

W połowie 2020 r. nastąpił kolejny ważny krok w rozwoju firmy. Postanowiliśmy zatrudnić Wirtualną Asystentkę. Proces rekrutacyjny był dosyć rozbudowany, a ilość zgłoszeń przerosła nasze najśmielsze oczekiwania!

Ostatecznie Wirtualną Asystentką została Iza Trojak, która jest Certyfikowanym Doradcą Pieluchowania Wielorazowego, mamą dwójki dzieci pieluchowanych wielorazowo oraz osobą bardzo aktywnie zaangażowaną w promowanie pieluszek wielorazowych. Dzięki naszej współpracy pewne rzeczy mogą funkcjonować jeszcze lepiej niż wcześniej.

Iza

Edukujemy w temacie pieluszek wielorazowych

Jesteśmy bardzo mocno zaangażowani w promowanie pieluszek wielorazowych. Tworzymy dla Was mnóstwo wartościowych materiałów, pomocnych zarówno dla osób początkuących, jak i tych, które już wielopieluchują. Dbamy o różnorodną formę przekazu, tak aby każdy mógł znaleźć tę, która jest dla niego najbardziej odpowiednia 🙂

Nasz blog:

https://chmurkabiala.pl/blog-o-pieluchach-wielorazowych/

Nasz kanał na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UCTlMgdDtb9Qjx0K_qluwtxg

Nasze kanały z podcastami:

Wspieramy innych w potrzebie

Jednym z powodów dla których istnieje Chmurka jest pomoc innym i uświadamianie rodzicom, że mają alternatywę. Staramy się w miarę naszych możliwości wspierać tych, którzy potrzebują pomocy.

Wsparcie inicjatywy WieloWcześniak

Niestety niektóre z dzieci rodzą się przedwcześnie. Czasem jest to zaplanowane, a czasem nie.

Oddolnie powstała inicjatywa WieloWcześniak. Docelowo ma ona pomagać tym małym, bezbronnym istotom w początkowym okresie, który jest szczególnie dla nich trudny. WieloWcześniak to projekt, dzięki któremu za darmo będzie można skorzystać z wyprawki wcześniaczej. Wyprawka taka zawiera m. in. pieluchy wielorazowe dostosowane do wieku wcześniaczego.

Wsparliśmy ten projekt przekazując trochę chemii. To dzięki Wam i Waszym zakupom możemy właśnie wykonywać taki kroki 

Wsparcie dla Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych

Wiosna 2020 r. była czasem dla nas wszystkich bardzo trudnym ze względu na epidemię koronawirusa. W związku z ogromnym zapotrzebowaniem uruchomiliśmy wówczas sprzedaż maseczek. Obiecaliśmy również, że przy sprzedaży każdej 10tej sztuki ma jedną przeznaczymy na pomoc naszym medykom. Taka pomoc była w tamtym okresie bardzo potrzeba. I oczywiście wywiązaliśmy się z tej obietnicy 🙂 Maseczki przekazaliśmy do Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże w Mikołowie – Borowej Wsi. Dziękujemy Wam, że swoimi zakupami maseczek wsparliście tę inicjatywę!