O firmie

Chmurka Biała > O firmie

Pieluszki wielorazowe Chmurka Biała – Sklep dla Twojego Dziecka

Nasza historia sklepu zaczyna się w 2016 roku kiedy to po pierwszych miesiącach życia naszej najstarszej córki przyszło nam się zmierzyć z pierwszymi odparzeniami na delikatnej skórze naszego dziecka. Przypomnieliśmy sobie wtedy o czymś takim jak pieluszki wielorazowe. Przed porodem co nie co słyszeliśmy, ale nie byliśmy do końca przekonani. Wybraliśmy się więc do jednego ze sklepów stacjonarnych w którym takie pieluszki sprzedają. Tam po rozmowie z panią ekspedientką byliśmy już prawie przekonani do zakupu, kiedy żona na jednym z artykułów zobaczyła na metce napis: „Made in China”. Wtedy też zapaliła jej się pomarańczowa lampka i bardzo subtelnie dała mi znać, że jednak te pieluszki nie są dla nas. Po powrocie skontaktowaliśmy się z naszą koleżanką, Olą. Ona to prowadzi darmową wypożyczalnię takich pieluszek.

Tak zaczęła się nasza przygoda z wielo. Ola przesłała nam zestaw a w wiadomości na Facebooku opisała jak je stosować. Niestety z natłoku spraw do ogarnięcia jakoś umknęła nam ta wiadomość i koniec końców sami dochodziliśmy do tego co z czym połączyć i jak to wszystko zgrać, żeby to funkcjonowało ;). Po czasie sami się sobie dziwimy, że nie zraziliśmy się na tym etapie do pieluszek. Po wysłaniu z powrotem pieluch do Oli zaczęliśmy kompletować nasz własny zestaw. Trochę to trwało i w międzyczasie stosowaliśmy wymiennie wielorazówki z jednorazówkami. Byliśmy jedynymi wśród naszych znajomych i w naszej rodzinie, którzy używają wielorazówek, ale za każdym razem ludzie nas pytali co to… Jak to… Więc postanowiliśmy otworzyć naszą darmową wypożyczalnię o nazwie Pożycz Pieluszkę, która istnieje do dziś. Mamy już w naszej wypożyczalni bardzo pokaźny stos pieluch i coraz więcej zestawów jesteśmy w stanie jednorazowo wypożyczać. Ciągle wypożyczalnia jest doposażana przez producentów, którzy chętnie uzupełniają nasze pieluszkowe stany.

W momencie gdy ktoś od nas wypożyczał jakiś zestaw to odsyłaliśmy do znanych nam sklepów, które oferowały asortyment z naszej perspektywy godny polecenia. Wiele osób z naszego środowiska właśnie w taki sposób zaczęła swoją przygodę z pieluchami wielorazowymi 😉 Cieszyliśmy się z każdej osoby której mogliśmy pokazać ten świat jakże wspaniałych pieluch wielorazowych. Po pewnym czasie doszliśmy do wniosku, że może sami otworzylibyśmy sklep z artykułami dziecięcymi, w których głównym produktem byłyby właśnie pieluchy wielorazowe. Pomysł powoli dojrzewał i kształtował się w naszych głowach. Największy etap wzrostu przypadł na okres, kiedy Kasia rodziła nasze dziewczyny w szpitalu. Tam też opracowywaliśmy szczegóły dotyczące naszego projektu. I tak powstał sklep Chmurka Biała, sklep w którym oprócz pieluch można znaleźć inne produkty, które sprawdziły się u nas, w naszym rodzicielstwie.

Po trochę ponad roku działania nastąpił czas 4. Tygodnia Pieluchy Wielorazowej. To był dla nas intensywny czas. Po pierwsze ilość zamówień przerosła moje najśmielsze oczekiwania, po drugie wydarzenia w które też częściowo byliśmy zaangażowani – prowadziłem między innymi live o praniu pieluch – sprawiły, że to było jeszcze bardziej napędzające wydarzenie.

Ale co się stało na koniec tego TPW?

Na sam koniec, już po tym jak opadły wszelkie emocje przyszła wiadomość o tym, że zajęliśmy 3. miejsce w konkursie na najlepszy sklep z pieluchami wielorazowymi! Czaicie to? My, Chmurka Biała, byliśmy na 3. miejscu w ogólnopolskiej ankiecie na najlepszy sklep. Mało tego. Moja skromna osoba otrzymała 3 głosy na wieloświrkę roku! To było niesamowite!

Mijały miesiące a my pakowaliśmy dla Was kolejne paczki cały czas mieszcząc się w Rudzie Śląskiej na przeciw Aquadromu. Aż wreszcie przyszedł moment w którym zauważyłem, że czas, który poświęcam na pakowanie paczek i przyjmowanie towaru mógłbym wykorzystać w dużo bardziej optymalny sposób. Na przykład udzielając się bardziej na grupach Facebookowych. I tak wpadł mi do głowy pomysł w postaci oddelegowania procesu pakowania paczek na zewnątrz a skupienie się na tym, co przynosi mi największą radość, czyli kontakt z Klientem.

Tak też została wdrożona idea przenosin sklepu do Katowic. Od lipca 2019 roku Wasze paczki są pakowane w Galerii Szyb Wilson w Katowicach, w budynku A2. Filmik pokazujący jak nas odnaleźć można znaleźć poniżej:

Godziny otwarcia sklepu to:

  • Poniedziałek 8:00 – 16:00,
  • Wtorek 8:00 – 16:00,
  • Środa 8:00 – 16:00,
  • Czwartek 8:00 – 16:00,
  • Piątek 8:00 – 16:00.

W razie pytań warto zadzwonić pod numerem telefonu 795765733. Jeśli chodzi o pomoc przy samym dojeździe to najlepiej kontaktować się pod numerem 32 411 07 85, może po drugiej stronie odezwać się osoba, która przedstawi się jako pracownik firmy Muzo. Wtedy wszystko jest ok 🙂