Dom Pełen Ekspertów

Dziecko w okularach

Życie z dwulatkiem jest fascynujące

Mamy w domu takiego jednego eksperta. Od wyrazów dźwiękonaśladowczych. Ekspert ma dwa latka i jest płci żeńskiej. Rozbraja swoim (u)śmiechem. Płynnie mówi „mama”, „tata”, i „nie”. No i oczywiście doskonale naśladuje krowę „muu”, kurę „toto” (?!), owcę „me me”, sowę „hu hu”, kotka „miau” i wiele innych. Dodatkowe umiejętności to komunikowanie „chcę zrobić kupę do nocnika” czyli w skrócie „papa”, karmienie „piersią” lali i tulenie lali nazywanej „jaja”.

Uczące się dzieci

Ekspertami od rozumienia naszego małego eksperta jesteśmy my – rodzice. Bo czasem trzeba wyłapać subtelne różnice – przecież na pożegnanie, gdy ktoś wychodzi z domu, nasze dziecię również woła „papa” tylko z innym akcentem. No i macha wtedy łapką, jak królowa w stronę wiwatującego tłumu.. Tak samo z ulubionym ostatnio daniem – czyli jajkami – trzeba być czujnym. Gdy słyszę „jajo” a właśnie wróciłam z zakupów i torby zostały w zasięgu dwulatki, oznacza to, że skubana dorwała się do wytłoczki z jajkami. Ale jeśli usłyszę „jaja” dobiegające z pokoju dziecięcego – prawdopodobnie za kilka chwil zobaczę rozpędzony w moim kierunku wózek z lalą.

Ciężkie jest życie ekspertów więc czasem odpoczywamy

W ramach więc słusznego wypoczynku w leniwe, niedzielne popołudnie, znad książki o rozszerzaniu diety dziecka, rozpoczęłam taką rozmowę z mężem:

– Ty wiesz co, od kiedy jesteśmy rodzicami, mamy taką wiedzę, tyle czytamy i szukamy informacji, że to niesamowite, że wcześniej nie wiedzieliśmy tego wszystkiego. No i mnóstwo skrótów znamy.

– ? – mąż nie rozumie, chyba go wyrwałam z pudełka nicości.

– No wiesz: RB, BLW, KP i tak dalej – mówię o co mi chodzi.

– Hę? – mąż nadal przejawia niezrozumienie.

Nasza historia
Zdziwiony James

– Nie wiesz co to RB? – pytam go.

– Nie? – odpowiada prawie poirytowany.

– No to co stosujemy – Rodzicielstwo Bliskości, BLW – Bobas Lubi Wybór – przecież wiesz. KP – też znasz – Karmienie Piersią. No i CC – Cesarskie Cięcie – tłumaczę po kolei. A to znasz: SN? – pytam.

– Nie – odpowiada powoli rozbawiony.

– Siłami Natury – w sensie: poród siłami natury. O a my na przykład jesteśmy KP CC 1K 2O – tak się przedstawiam czasem na grupie na Facebooku – żeby ktoś w skrócie znał naszą sytuację.

– Nie mam pojęcia o czym mówisz Kobieto – mówi mi mąż.

– No o nas. O mnie i dziewczynkach. Karmione piersią, urodzone przez cesarskie cięcie, ciąża jednokosmówkowa dwuowodniowa = KP CC 1K 2O.

– Ta jasne i jeszcze: PD, KP7 i H105 – tym razem ja nie rozumiem. Więc mąż mi tłumaczy: PD – pojemnik 1100 l, KP7 – kontener z pokrywami o pojemności 7m3, H105 – hakowiec o numerze bocznym 105.

– Wszędzie skróty! W domu skróty, w pracy masz skróty, nawet w pieluszkach wielorazowych jest tyle skrótów! NF, NB, AIO, SIO! – rozpędzam się podekscytowana własną znajomością wszelkich skrótów. Gdy nagle z pokoju obok słychać donośne „JAJO!”

Do dzisiaj się zastanawiamy czy chodziło o jajka, lalkę, czy nasze dziecko wymyśliło wtedy nazwę do innowacyjnej pieluszki wielorazowej, którą kiedyś stworzymy, czyli JAIO – choć jeszcze nie wiemy jak rozwinąć ten skrót. Może macie jakieś propozycje?

Uwaga – cały powyższy tekst zawierał lokowanie produktu – czyli w tym wypadku akurat chodziło o przedstawienie Nas – Kasia i Damian – małżonkowie, rodzice 2-letniej Małgosi oraz 5-miesięcznych bliźniąt: Agatki i Helenki. Co jakiś czas – tak często jak na to pozwala dom pełen kobiet – będziemy publikować jakiś tekst, zabawną historię albo przemyślenia. I tam też będzie lokowanie produktu. Podobno na tym się zarabia kupę kasy. Hmm – ciekawe co my zyskamy promując takie produkty jak: szacunek, miłość, dobre uczynki, a czasem nasz sklep Chmurka Biała.

Ach, na sam koniec dodam, że Agatka i Helenka też są ekspertami. Tylko jeszcze nie wiadomo czego ekspertami. No wiecie – głównie piją mleko, brudzą pieluszki, ulewają , śpią i uśmiechają się. Czasem płaczą – ale raczej w stylu Lołnid a nie Hajnid. Generalnie jeszcze nie powiedziały w czym się będą specjalizować, ale ja wierzę, że wkrótce się dowiemy.

Bonus na zakończenie

Jeśli dobrnęliście do tego miejsca to na koniec dodam, że mąż ostatnio mnie jeszcze zaskoczył najdłuższym znanym mu skrótem – KdZZwZzRORwSPPPMKoPTdMK – Komisja ds. Zbadania Zmian w Związku z Realizacją Organizacji Ruchu w Strefie Płatnego Parkowania Projektu Mobilny Kraków oraz Polityki Transportowej dla Miasta Krakowa. To nowo powstała komisja w Krakowie, ciekawe jak długo myśleli nad jej nazwą…

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x