Czy pieluchy tetrowe dają radę w upały?

Chmurka Biała > Pieluchy wielorazowe blog > Rodzice rodzicom > Czy pieluchy tetrowe dają radę w upały?
upalny dzień

Cześć!!!!!! wszystkim! Ciepło, cieplutko, gorąco? U nas też. I nie mówię tu tylko o wysokości słupka rtęci. Nasza gromadka reprezentuje obecnie coraz większy wachlarz emocji i ich wyrażania.

Zwykły, gorący dzień

matka z dzieckiem

Cisza – bawią się same. W 5 minut ogarniam ścielenie łóżka, składanie prania, kuchnię po śniadaniu i stop. Już płacz wzywa – dziecko o poczciwych oczach – Agatka – płacze, bo dziecko z iskierkami w spojrzeniu – czyli Helenka – zabrała jej grzechotkę. Oczywiście przychodzi i trzecia zainteresowana. Ta to jest sprytna. Daje misia płaczącej Agatce. W dwie sekundy Helena zdobywa misia porzucając grzechotkę. Agatka płacze. A Małgosia zabiera grzechotkę, którą w całym zamieszaniu nikt już się nie interesuje. No i wkracza mama – czyli ja. Tulę, uspokajam, osuszam łzy. Jestem.

I jest mi mega gorąco. Takie przytulasy z trójką dzieci, ja nie ogarniam, czy one nie czują, że to najgorętsze dni w roku? A może tak skutecznie chronimy je przed dyskomfortem wszechobecnego upału? Co konkretnie robimy?

Trzy nasze sposoby, żeby przetrwać upały

  1. Spacery tylko do godziny 11:15 i po godzinie 17:30. Dosłownie – od dwóch tygodni mam zaobserwowane i wyliczone, że na jedynym placu zabaw z drzewem, po 11:15 ławka i huśtawki nie są już w cieniu, więc trzeba uciekać. Z kolei po 17:30 na „placu kamyczkowym” jest już wystarczająco dużo cienia z otaczających bloków.Gotuję kompoty. Oczywiście picie wody to podstawa. Owoce też wsuwamy jak króliki marchewki. Ale kompocik z wiśni to moje odkrycie sezonu. Już nawet nie słodzę w ogóle, żeby dziewczyny też mogły pić. Choć akurat u nich na pierwszym miejscu jest nadal mleko mamy ;).
  2. Tetra. Pieluchy tetrowe – tyle zastosowań ile potrzeb. Do wachlowania, do przykrywania (czy ktoś tu śpi pod kołdrą? Ja tak ale dzieci tylko pod pieluszką), do wycierania buzi, włosów, rozlanego kubka wody no i do pieluszek wielorazowych. Pieluszki tetrowe powróciły u nas na salony jako wkłady chłonne, ponieważ dziewczyny mają już 9 miesięcy. Już pięknie siedzą. Już pięknie siusiają do nocników. No więc wkład z tetry to taki akurat między te akcje z nocnikiem. W ogóle tetra + otulacz wełniany to ideał na upały. Przewiewna, oddychająca i lekka pielucha na pupie. W takie upały nie potrzebuję bardziej chłonnych materiałów, bo zdjęcie pieluszki to dwie sekundy. Żadne tam body na zatrzaski – koszulka, pielucha i już.
Pieluchy tetrowe suszące się

Jak układam taką pieluszkę tetrową? Generalnie używamy rozmiaru 80×80 złożonych w prostokąciki, ja mam taką trzydziestoletnią co pamięta moje dzieciństwo, ale na chmurkabiala.pl mamy szeroki wybór dobrej, polskiej tetry.

Jak prać pieluchy tetrowe, aby długo nam służyły?

No i jeszcze jedna zaleta: po praniu to najszybciej schnąca pielucha wśród wszelkich innych wkładów do pieluch wielorazowych. Pamiętajcie, że dzisiaj nie trzeba już gotować pieluch (wystarcza temperatura prania 60°C lub dodanie środka odkażającego do 40°C) a prasowanie jest niewskazane, bo zmniejsza wtedy chłonność pieluszki tetrowej.

Takie te pieluchy tetrowe są sprytne.

Zakończenie z morałem

Wracając do gorących emocji czterech kobiet w naszym domu – nie ma lekko. Odliczamy dni kiedy skończy się sztandarowy bunt dwulatka, chociaż w sumie – pewnie wtedy zacznie się podwójny bunt dwulatków, a potem bunt czterolatki, bunt pójścia do szkoły, bunt nastolatków, bunt „chcę mieć czerwone włosy i tatuaż” … I skończy się dopiero gdy wyjdą z domu i zamkniemy za Nimi drzwi. Więc może: „Dobrze, jak nie za dobrze”.

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x