Pieluchy wielorazowe Cieszyn – relacja ze spotkania z mamami

Chmurka Biała > Pieluchy wielorazowe blog > Wpisy gościnne > Pieluchy wielorazowe Cieszyn – relacja ze spotkania z mamami
spotkanie-dla-mam-w-Cieszynie

Dzisiaj pragniemy Wam przedstawić relację Karoliny Kartasińskiej, która od niedawna zaczęła promować pieluchy wielorazowe w swoim mieście. Pieluchy wielorazowe – Cieszyn nadszedł czas na to miasto na południu naszego regionu. Zachęcamy do zapoznania się z relacją.

W czwartek 14 marca w Klubokawiarni Presso w Cieszynie odbyło się pierwsze spotkanie pod nazwą MAMITING. Skierowane ono było do kobiet w ciąży, oraz mam dzieci od 0 do 2 lat. Cykl spotkań rozpoczęły warsztaty dotyczące pieluch wielorazowych. 😀

Zainteresowanie tematem przerosło moje najśmielsze oczekiwania! Chętnych mam do zgłębienia tajników wielopieluchowania było tak wiele, że właściciel kawiarni zmuszony został wynieść kilka stołów, żeby zrobić miejsce dla pojazdów naszych najmłodszych uczestników. A to chyba mówi samo za siebie! 

spotkanie-dla-mam-w-Cieszynie

Zależało mi na przedstawieniu korzyści wynikających z używania pieluch wielorazowych i konkretnych informacji co, po co i dlaczego. Ale przede wszystkim miało być miło i swobodnie. Żeby po prostu przy ciepłej kawie, o którą tak ciężko, gdy jest się mamą, można było dowiedzieć się czegoś ciekawego. 😀

Starałam się zachęcić mamy opowiadając o własnych doświadczeniach. Obalić mit, że piorę pieluchy swojej córki w rzece i gotuje w ogromnej kadzi przy pełni księżyca. Przecież nie możemy utrudnić sobie życia mamy, które pełne jest codziennych obowiązków i nowych wyzwań.

spotkanie_pieluchy_wielorazowe_zakładanie_pieluszki

Udział w warsztatach wzięła też lala Grażynka. Bez zbędnych ruchów pozwoliła zademonstrować sposób zakładania pieluszki, mimo, że odruchowo przytrzymałam ją kolanem. Nie umknęło to czujnym oczom innych mam. Dla sprostowania nie stosuje takich praktyk na dzieciach 😀 .

Spotkanie z pieluchami wielorazowymi w Cieszynie – pytania Mam

Mamy zadawały wiele pytań między innymi o to ile muszą przeznaczyć na pieluchową wyprawkę, co najlepiej sprawdza się w nocy, jak długo zajmuje mi pielęgnacja pieluszek i ile czego powinny mieć, żeby móc na dobre zrezygnować z jednorazówek.

Bardzo cieszę się, że większość tak aktywnie uczestniczyła w warsztatach. Myślę, że świadczy to o tym, że mamy naprawdę chcą same spróbować. Oraz że nie idą na łatwiznę trzymając się kurczowo tego co już znają. Tylko otwierają na coś nowego przede wszystkim w trosce o własne dzieci.

pieluchy_wielorazowe_cieszyn

Moje doświadczenia z pieluchami wielorazowymi

Gdy sama chciałam zacząć przygodę z wielopieluchowaniem, brakowało mi funkcjonującej w okolicy wypożyczalni pieluch i kogoś, kto pokaże i wytłumaczy mi osobiście, na czym to wszystko polega. Z pewnością zaoszczędziłoby mi to wielu nerwów i przede wszystkim czasu na szukaniu informacji w Internecie. Na szczęście nie poddałam się i z wielką satysfakcją używam pieluch wielorazowych już ponad 10 miesięcy. Chcę ułatwić innym mamom ten start i pokazać, że to naprawdę proste rozwiązanie. Dodatkowo rozwiązanie to niesie ogromne korzyści z punktu widzenia ekonomicznego, zdrowotnego i ekologicznego.

Jestem ogromnie szczęśliwa, że po raz pierwszy w Cieszynie można skorzystać z wypożyczalni pieluch wielorazowych i bez dodatkowych kosztów znaleźć najlepsze dla siebie i swojego dziecka rozwiązanie!

Kolejne warsztaty w kwietniu, a ja nie mogę się już doczekać!

Przeczytaj także:

https://chmurkabiala.pl/wpis/pieluchy-wielorazowe-od-czego-zaczac – wpis o tym jak my polecamy zacząć przygodę z pieluchami

https://chmurkabiala.pl/wpis/o-podejsciu-do-pieluszek-wielorazowych – wpis o tym jakie są dwa typy ludzi, którzy nas otaczają

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x