Kalkulator

Chmurka Biała > Kalkulator

Pieluchy wielorazowe koszt

Jeśli trafiliście na tę stronę to zastanawiacie się pewnie jakie jest porównanie kosztowe pieluszek wielorazowych w porównaniu do jednorazówek, które są powszechnie stosowane w dzisiejszym świecie. Kalkulator ten pomoże Wam w podjęciu decyzji o wyborze sposobie pieluchowania.

Pieluchy wielorazowe kalkulator kosztów – w jaki sposób korzystać?

W pierwszej części należy wprowadzić koszt jednej pieluchy i ilość pieluch zużywanych na dzień. Do 6. miesiąca życia może to być nawet 15 zmian dziennie. Po wprowadzeniu tych danych klikamy przycisk „Wylicz”.

W drugiej części postępujemy analogicznie do tej pierwszej, przy czym jest to okres od 6. miesiąca do 2 roku życia. To już i tak jest optymistyczne założenie, że dziecko odpieluchujemy w wieku dwóch lat. Z naszego doświadczenia i obserwacji wynika, że to nie jest takie kolorowe. Dzieci jeszcze w wieku przedszkolnym bardzo często można spotkać w pieluchach.

W trzeciej części wprowadzamy ilość otulaczy i wkładów, które będą potrzebne przy pieluchowaniu naszego dziecka. Oczywiście wiele tych liczb jest zależnych od tego jaki system wybierzemy, czy to będą otulacze, kieszonki, system SIO, system AIO. W naszym przypadku wystarczające było ok. 15 otulaczy i 40 wkładów. To nam wystarczało przy starszej córce na pranie co 2-3 dni.

Okres do 6. miesiąca życia

Okres od 6. miesiąca do 2. roku życia

Koszty związane z pieluszkami wielorazowymi

Jakiś czas temu napisaliśmy też artykuł na temat oszczędności pieluch wielorazowych. Znajdziesz go tutaj. Jeśli masz jakieś pytania to pisz/dzwoń śmiało.