Poradnik pieluchowy

Chmurka Biała > Poradnik pieluchowy

SPIS TREŚCI:

 1. Pieluchy wielorazowe co to jest?
 2. Pieluszki wielorazowe nasza historia
 3. Pieluszki wielorazowe jak to działa?
 4. Pieluszkowy słowniczek
 5. Pieluchy wielorazowe najczęstsze obawy
 6. Wypożyczalnia pieluch wielorazowych – Pożycz Pieluszkę
 7. Sklep z artykułami dziecięcymi Chmurka Biała

Pieluchy wielorazowe co to jest?

Są to pieluszki, które składają się z chłonnego wkładu i warstwy, która chroni ubranko dziecka przed zmoczeniem. Takie pieluszki po zmoczeniu przez dziecko nie wyrzucamy lecz pierzemy. Komplet pieluszek wielorazowych wystarcza na cały okres pieluchowania dziecka, nie trzeba co chwilę kupować kolejnych paczek tak jak to wygląda w przypadku jednorazówek. Pieluchy wielokrotnego użytku to zdrowa, ekologiczna i ekonomiczna alternatywa dla pieluszek jednorazowych.Pieluchy wielorazowe co to jest? Jeśli jesteś zainteresowana odpowiedzią na te pytanie to jesteś na dobrym miejscu. Ta strona to tylko takie wprowadzenie do tematu.

Wspierają zdrowy rozwój

 • ułatwiają obserwację fizjologii dziecka;
 • wspierają fizjologiczne ułożenie bioderek;
 • dają możliwość odczucia sucho/mokro w zależności od użytego materiału od pupy;
 • można je wykorzystywać w połączeniu z NHN, aby pomóc dziecku w komunikowaniu Jego potrzeb fizjologicznych i korzystaniu z nocnika;
 • pozwalają oddychać skórze dziecka.

Pieluchy te są ekologiczne

 • nie stanowią odpadów, które przez setki lat będą rozkładać się na wysypiskach śmieci;
 • nie zawierają substancji chemicznych;
 • używając tych pieluszek skórę przemywamy czystą wodą, a nie chusteczkami nawilżanymi, które często zawierają mnóstwo zbędnych substancji chemicznych.

Pieluchy wielorazowe ekonomiczne

 • cena pieluszek wielorazowych w przeliczeniu na cały okres pieluchowania jest mniejsza niż jednorazówki;
 • świetny pomysł na wyprawkę, prezent z okazji Chrztu dla świadomych rodziców;
 • zestaw pieluszek po jednym dziecku możemy wykorzystać przy kolejnym lub sprzedać odzyskując część pieniędzy.

Pieluchy wielorazowe modne

 • wpisują się w świadomy i zdrowy styl życia obok chustonoszenia, BLW i rodzicielstwa bliskości;
 • producenci dają szeroki wybór wzorów, kolorów i fasonów.

Pieluszki wielorazowe nasza historia

Gdy oczekiwaliśmy na narodziny naszej pierwszej córki usłyszeliśmy o pieluszkach wielorazowych. Urządziliśmy pokój dziecięcy, kupiliśmy wózek, a temat pieluszek jakoś nam umknął. Pojawienie się tej maleńkiej Istoty w naszym życiu dużo zmieniło i dopiero po kilku tygodniach znowu zaczęłam szukać w Internecie informacji o pieluszkach wielorazowych. Niewiele jednak, z tego co czytałam, rozumiałam. Z pomocą przyszła nam koleżanka, która chętnie mi wszystko wyjaśniła i pożyczyła kilka egzemplarzy swoich pieluszek. Pierwsze wrażenie? Mega kolorowe, miłe w dotyku i proste w obsłudze. Zdecydowaliśmy się na zakup i przez kilka tygodni kompletowałam pieluszkowe “must have”. Były to głównie otulacze, wkłady do nich, worek pul oraz myjki wielorazowe i 3 formowanki na noc. Pieluszki wielorazowe są wygodne dla naszego dziecka, nie odparzają skóry (jak to się zdarzało gdy używaliśmy jednorazówek) i pomogły nam nauczyć córkę korzystać z nocnika. Koszt początkowy wydawał się duży, ale staramy się w codziennym życiu wybierać świadomie produkty sprawdzone i dobrej jakości. No i planowaliśmy kolejne dziecko, więc pieluszki miały zagościć na dłużej w naszej codzienności. Nie spodziewaliśmy się jednak, że ten temat tak nas wciągnie.

Nasza historia

W naszej rodzinie i wśród znajomych byliśmy wtedy jedynymi korzystającymi z tych pieluch. Chętnie je pokazywaliśmy i odpowiadaliśmy na pytania. Tak zrodził się pomysł, żeby otworzyć wypożyczalnię – aby każdy miał szansę je przetestować, tak jak my. Skontaktowaliśmy się z producentami i otworzyliśmy bezpłatną bibliotekę pieluszkową Pożycz Pieluszkę.

Dla nas pieluszki wielorazowe to trochę styl życia – obserwujemy nasze dziecko, widzimy jak się zmienia, odpowiadamy na Jego potrzeby. Bliżej nam do Rodzicielstwa Bliskości niż do treserów dzieci więc nosimy i przytulamy. Ważne jest dla nas karmienie piersią i wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych.

Obecnie coraz więcej naszych znajomych też używa tego systemu. Gdy rozmawiamy i wymieniamy się doświadczeniami z innymi rodzicami, pojawia się następny problem – dostępności tych pieluch. I tu zrodził się kolejny pomysł, żeby otworzyć sklep, w którym będzie naprawdę duży wybór polskich producentów. Ale nie tylko. Chcemy polecać to, co sprawdziło się w naszej historii rodzicielstwa: chusty, książki, zabawki, ubrania. Powoli będziemy rozszerzali ofertę. Myślę, że nasi klienci nam w tym pomogą, i podpowiedzą, w którą stronę może rozwijać się sklep.

Wychodząc na przeciw potrzebom naszych klientów stworzyliśmy również ten poradnik pieluchowy, w którym znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje. Osobom, które chciałyby zostać poprowadzone „za rękę” w świat wielopieluch proponujemy natomiast udział w naszym kursie online:

Pieluszki wielorazowe jak to działa?

Pieluszki wielorazowe – rodzaje

 • otulacz + wkład
 •  SIO + wkład
 •  kieszonka + wkład
 •  formowanka + otulacz
 •  AIO
systemy

Rozwiąż nasz test na idealną pieluszkę dla Ciebie!

Zastanawiasz się jaki typ pieluszek najbardziej pasuje do Twoich preferencji? Rozwiąż nasz quiz, by się przekonać! 🙂

Pieluchy wielokrotnego użytku co to wszystko oznacza w praktyce?

otulacz – to ta zewnętrzna część, uszyta z materiału PUL, w pewnym stopniu blokująca przemaczanie, przepuszczalna dla pary wodnej. Do niej wkładamy to, co chłonie, czyli wkład, tetrę, formowankę, nawet mały ręcznik;

 wkład – wewnętrzna część pieluszki, która ma za zadanie wchłaniać, o rodzajach wkładów piszemy w dalszej części;

 otulacz wełniany – uszyty najczęściej z flaneli wełnianej pochodzącej od merynosów, dwie warstwy zapewniają izolację dla mokrej zawartości, a jednocześnie pozwalają oddychać skórze i utrzymują prawidłową temperaturę. Innymi materiałami, które są wykorzystywane do uszycia otulacza wełnianego są filc wełniany oraz dzianiny wełnianej lub recyklingowej;

 SIO (ang. Snap In One) – to też taki otulacz, ale ma na wewnętrznej stronie napki i często dedykowane do niego wkłady, które dzięki temu, że można je wpiąć, nie będą się przesuwać w trakcie zakładania pieluszki;

 kieszonka – składa się z dwóch warstw, pomiędzy które wkładamy to, co chłonie (wsuwamy jak do kieszonki). Zewnętrzna strona wykonana jest z materiału PUL, wewnętrzna ma oddzielać wkład od pupy dziecka, więc najczęściej daje wrażenie suchości (mikropolar), chłodzenia (coolmax). Można również znaleźć kieszonki w których wykorzystane zostały tkaniny naturalne. To też system sprawdzający się przy dzieciach, które dużo ruszają się przy przewijaniu lub gdy chcemy komuś (babci, niani) zostawić pieluszki wielorazowe gotowe do założenia na pupę;

 formowanka – ma kształt pieluszki jednorazowej i cała jest z materiału, który chłonie, wymaga więc założenia na nią gatek, longów lub otulacza;

 AIO (ang. All In One) – ma kształt pieluchy jednorazowej, składa się z 2 warstw na stałe ze sobą połączonych – zewnętrzna z tkaniny o właściwościach w pewnym stopniu blokujących namaczanie i wewnętrzna – chłonna.

Wkłady do pieluszek wielorazowych – rodzaje

 • Producenci oferują dużą ilość różnych wkładów do otulaczy i kieszonek. Najczęściej są to wkłady:
  1. W trzech rozmiarach: S (mały), M (średni), L (duży) – konkretne wymiary są różne choć porównywalne u różnych producentów. Producenci szyją wkłady dedykowane do własnych otulaczy lub kieszonek. Najczęściej jednak bez problemu można używać wkładów jednego producenta w otulaczu/kieszonce drugiej firmy.
  2. Długie.
  3. Składane.
  4. Prefold – kwadratowy wkład z przeszyciami.
  5. Pieluszka tetrowa
 •  Wkłady można podzielić też według materiału, z którego są uszyte:
  1. Mikrofibra.
  2. Bambus.
  3. Len.
  4. Konopie.
  5. Bawełna.
  6. Zorb.
 •  Przy pupie może znajdować się warstwa dająca odczucie “sucho” dla młodszych/wrażliwych dzieci, lub “mokro” przydatne przy odpieluchowaniu i latem:
  1. Coolmax lub mayka – sucho/mokro.
  2. Bambus – mokro.
  3. Polar – sucho.
Wkłady Mommy Mouse

Pieluchy wielorazowego użytku a wełna

owieczka wełniana
 • Dużą popularnością cieszą się otulacze, gatki i longi wełniane. Dlaczego są lubiane? Ponieważ wełna to w 100% naturalny i przewiewny materiał. Wełna jest w stanie przyjąć wilgoć do 60% swojej objętości, co sprawia, że wyciek nastąpi później niż w przypadku materiału PUL. Dzięki zawartości lanoliny we włóknach wełny bakterie nie namnażają się i jest ona odporna na nieprzyjemny zapach. Użyty otulacz/gatki wystarczy wietrzyć, nie trzeba prać po każdym użyciu. Pielęgnując otulacz wełniany należy go prać w delikatnym płynie do wełny i raz na jakiś czas lanolinować.
 • Otulacze, gatki i longi wełniane należy suszyć na leżąco i unikać bezpośredniego kontaktu ze słońcem.
 • Specjalistami od wełny jest marka Puppi – aby przeczytać o wszystkich zaletach wełny i jej pielęgnacji zapraszamy na stronę igle-figle.pl.

Pieluchy wielorazowe dla noworodka z ang. Newborn (NB)

Używanie pieluszek wielorazowych różni się na różnych etapach rozwoju dziecka. Warto korzystać z pieluch wielorazowych już od pierwszych dni życia Maluszka jeśli chcesz zatroszczyć się o delikatną skórę dziecka i przywiązujesz wagę do ekologii w życiu codziennym.

Noworodek

Przy noworodku zależy nam żeby dziecko odczuwało komfort czystej pieluszki. W tym okresie pieluchy wielorazowe dla noworodka zmieniamy często, bo taki maluch sika często, a mało. Tak duża częstotliwość zmiany wynika również z tego, iż nie można włożyć wielkiego chłonnego wkładu, bo dziecku będzie niewygodnie i będziemy blokować prawidłowy rozwój motoryczny. Ale przede wszystkim zmieniamy często, bo Maluchy robią często mleczne kupki i kleksy, które mogą w łatwy sposób spowodować odparzenia nam niedojrzałej i wrażliwej skórze noworodka. Od skóry możemy używać mikropolaru, który izoluje wilgoć i daje odczucie suchości, ale nie jest to obligatoryjne.

W naszym sklepie jest dostępny zestaw noworodkowy, który zawiera w sobie pieluszki tetrowe (najczęściej wybierany rodzaj wkładu wśród rodziców pieluchujących od narodzin) i 2 klamerki Snappi. Zestaw ten wystarcza na 1,5-2 dni pieluchowania. Wystarczy dokupić do niego kilka formowanek na noc i jakieś otulacze syntetyczne lub wełniane i wyprawka dla noworodka jest już gotowa.

Producenci pieluszek wielorazowych wychodzą naprzeciw zmieniającym się potrzebom maluszków więc wyróżnili rozmiar NB – dla noworodków oraz OS z ang. One Size. Na tym etapie gdy dziecko waży ok. 3 kg najlepszym wyborem jest właśnie rozmiar NB. Świetnie sprawdzają się formowanki noworodkowe – chłoną całą swoją powierzchnią dlatego też dobrze dobrana i założona formowanka daje gwarancję braku przecieku.

Pieluchowanie One Size dla starszaka (OS)

 • Gdy dziecko osiągnie wagę 6 kg i nie należy do tych skrajnie długich i szczupłych można śmiało zacząć używać rozmiaru OS. Używanie otulaczy i wkładów to najbardziej ekonomiczna opcja wśród pieluszek wielorazowych. Gdy zmoczony jest tylko wkład, a gumki otulacza pozostają suche można go ponownie użyć, nawet 3-4 razy przez cały dzień na zmianę z drugim otulaczem.
 • Jeśli dziecko jest coraz bardziej aktywne i przy przewijaniu wierzga nóżkami warto korzystać z pieluszek kieszonek, pieluszek SIO i AIO. Przygotowany wcześniej stosik gotowy jest do szybkiej zmiany pieluchy bez obawy, że wkład się przesunie. Pieluszki wielorazowe kieszonki są wygodniejsze i łatwiejsze w użyciu, ale potrzeba ich więcej, bo każda zmoczona kieszonka od razu ląduje w koszu na pranie.

Korzystanie z pieluszek przy starszym dziecku często idzie w parze z częściowym korzystaniem już z nocnika. Dziecko 1,5 roczne – 2 letnie jest małym odkrywcą, którego niekoniecznie interesuje spokojne leżenie w trakcie zmiany pieluszki. Na tym etapie rozwoju sprawdzą się pieluszki AIO (All In One) oraz pieluszki SIO (Snap In One) ponieważ w nich wkład się nie przesunie. Są to łatwe w zakładaniu pieluszki więc nawet niania, babcia albo pani w żłobku poradzą sobie ze zmianą mokrej pieluchy.

Co jeszcze oprócz pieluszek? Czyli akcesoria dla jednych niezbędne, dla innych dodatkowe

 • Worek PUL – worek do przechowywania brudnych pieluszek na spacerze, poza domem;
 •  Myjki wielorazowe – do użytku z wodą zamiast chusteczek nawilżanych;
 •  Olejek eteryczny – np. lawendowy lub z drzewa herbacianego, który wkrapia się do wiadra z pieluszkami lub worka PUL – by zniwelować przykry zapach wystarczą 2-3 krople. Nie należy przesadzać z ilością olejku, aby nie zatłuścić wkładów;
 •  Snappi – klamerka do spinania tetry lub prefoldu na kształt pieluszki;
 •  Wkładka “sucha pupa” – wkładka z mikropolarem lub welurem syntetycznym, która oddziela wilgoć od skóry maluszka;
 •  Papierki na kupkę – biodegradowalne, jednorazowe papierki, które wkłada się na wkład, żeby “chwycić” kupkę i ułatwić jej spłukanie w toalecie. W zależności od producenta jedne papierki można spłukać w toalecie, inne wyrzucić, istnieją jeszcze papierki wielokrotnego użytku, które można prać razem z pieluszkami.

Pieluszki wielokrotnego użytku jak prać?

Proszek-do-prania-pieluch-wielorazowych

Pieluchy te jak sama nazwa wskazuje są to pieluszki wielokrotnego użytku. Jest to więc podstawowa różnica w stosunku do popularnych jednorazówek. Brudne pieluszki wielorazowe (mokre i z mlecznej kupki) przechowuj w otwartym koszu na pranie – dostęp powietrza powoduje, że nie ma przykrego zapachu. Jeśli jednak brzydki zapach jest wyczuwalny – można dodać 2-3 krople olejku eterycznego. Najlepiej, żeby ten olejek nie był wkropiony bezpośrednio na wkłady/pieluszki, tylko na przykład do spodniej części wieczka od kosza przykleić myjkę wielorazową i tę myjkę od czasu do czasu skroplić kilkoma kroplami olejku. Jeśli do pieluszki dziecko zrobiło stałą kupkę – należy ją zrzucić do toalety, a pieluszkę do kosza na pranie.

 • Przed praniem zasadniczym należy włączyć program płukania i wirowania w celu wypłukania moczu i kupki z wkładów. Prać należy w 40°C z dodatkiem środka odkażającego (np. Nappy Fresh) lub w 60°C bez konieczności dodawania odkażacza – wtedy bakterie zostają zabite, a pieluszki są czyste. Do prania dodaje się proszek do prania w ilości podanej przez producenta na opakowaniu, dopasowanej do twardości wody. Warto wybrać proszek ekologiczny lub proszek dla dzieci na przykład JELP, Biały Jeleń, DOMOL, mioCare, Bio-D. Wybierając proszek do prania należy zwrócić uwagę aby zawartość anionowych środków powierzchniowo czynnych wynosiła <5%. Ta zasada dotyczy wkładów mikrofibrowych, gdyż ciężko jest je wypłukać z wkładów i mogą tworzyć się złogi. Natomiast przy wkładach naturalnych zalecane jest, aby proszek nie przekraczał 15%. Za to najważniejsze jest żeby unikać na przykład wybielaczy optycznych, zawierających chlor, w zamian stosować wybielacze tlenowe. W składzie warto również zwrócić uwagę na składniki zmiękczające wodę, warto żeby to były na przykład zeolity. Nie wolno dodawać mydła i płynu do płukania. Czasem przy prawidłowej pielęgnacji pieluszek po kilku tygodniach używania pieluszki nadal brzydko pachną po praniu. Wynika to z obecności niewypłukanych złogów z moczu i resztek proszku do prania. Należy wtedy przeprowadzić tzw. stripping, który dokładniej jest opisany w słowniczku.
 • Brudne pieluszki wielorazowe nie powinny zapełnić całego wsadu pralki. Podczas prania pieluszki powinny „luźno latać”, aby nie obciążać gumek w otulaczach i nie rozciągać wkładów. Rzepy w pieluszkach na rzepy powinny być zabezpieczone, aby nie uszkodzić innych pieluszek.
 • Pieluszki PUL i wkłady należy suszyć w pozycji rozwieszonej na suszarce lub na kaloryferze. Otulacze PUL i kieszonki nie powinny leżeć bezpośrednio na kaloryferze, tylko na przykład na mokrym ręczniku.
 • Wkłady warto suszyć na słońcu, bo wtedy “znikają” plamy po kupce. Pieluszki PUL nie wystawiamy na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, aby materiał się nie rozwarstwiał.

Więcej informacji o praniu można znaleźć tutaj.

formowanka-nb-na-pupie

Pieluchy wielorazowe jak używać?

 •  Aby pieluszka ładnie leżała i nie przeciekała należy dopasować rozmiar. Napki w pionie należy spiąć odpowiednio do wzrostu dziecka oraz napki w poziomie odpowiednio do obwodu w pasie.
 • Należy dopasować gumki przy nóżkach tak, aby przylegały w pachwinkach. Wkład nie może wystawać z otulacza.
 • Dobrze ubrana pieluszka zapewnia swobodę ruchów dziecku. Dużym ułatwieniem są filmiki na Youtube, jak poprawnie zakładać pieluszkę wielorazową. Link do kanału podajemy dalej.

Pieluszkowy słowniczek

Stripping

wielokrotne płukanie w wodzie bez dodatku detergentu, aby odświeżyć/przywrócić chłonność wkładów i/lub pozbyć się złogów amoniaku, które mogą powodować brzydki zapach. Warto przeprowadzić stripping zgodnie z przepisem (Mommy Mouse poleca):

 1. Pieluszki i wkłady są czyste po praniu i suche.
 2. W misce z gorącą wodą i kwaskiem cytrynowym (3 łyżki na 7-8 l wody) umieszczamy wkłady.
 3. W drugiej misce z ciepłą wodą i NF zostawić otulacze, kieszonki PUL.
 4. Zostawić obie miski – niech się moczą całą noc, przemieszać żeby kwasek równomiernie działał na wkłady.
 5. Rano wkłady należy odcisnąć i wypłukać w pralce.
 6. Wkłady i otulacze prać w pralce bez detergentów, 60°C, do zaniku piany, czyli około 2-3 cykle.

Kiedy wypada zrobić stripping? Jeśli pieluszki śmierdzą, jeśli pieluszki były prane w innej pralce (np. na wakacjach), jeśli pupa dziecka ma odparzenia niewiadomego pochodzenia lub jeśli pieluszki mają być sprzedane.

Odtłuszczanie

pozbycie się zatłuszczenia pieluszek, wkładów. Z upływem czasu wkłady mogą się zatłuścić mydłem, olejkami, kremami i powoli tracić chłonność, należy wtedy je odtłuścić. Aby odtłuścić należy czyste wkłady umieścić w misce z ciepłą wodą i 1-2 porcjami płynu do naczyń. Pougniatać i zostawić na noc. Rano ręcznie wypłukać ze 2-3 razy – piana może być ogromna i płukać dalej w pralce – program bez detergentu, aż nie będzie piany.

Gatki

rodzaj krótkich spodenek, majtek ze ściągaczami najczęściej z wełny, zakładanych na formowankę

Longi

rodzaj spodenek z nogawkami i ściągaczami najczęściej z wełny, zakładanych na formowankę

Otulacz/kieszonka/formowanka OS

rozmiar One Size, czyli dla dzieci o wadze 6-16 kg;

Otulacz/kieszonka/formowanka NB

rozmiar New Born, czyli dla dzieci o wadze do 6 kg;

Otulacz/kieszonka/formowanka OS+

rozmiar One Size +, czyli dla starszaka >13 kg;

Otulacz/kieszonka/formowanka S

rozmiar S, czyli dla dzieci drobnych i szczupłych <10 kg;

NF

Nappy Fresh – odkażacz dodawany do prania w 40°C

PUL

jest to tkanina poliestrowa laminowana poliuretanem. Jest paroprzepuszczalna i wykorzystywana w otulaczach i kieszonkach, aby chronić ubranko dziecka przed zmoczeniem.

NHN

Naturalna Higiena Niemowląt to reagowanie na sygnały wysyłane przez dziecko, które pokazuje (często nieświadomie), iż potrzebuje skorzystać z toalety czy nocnika, nieważne, czy maleństwo ma miesiąc, pół roku czy rok. Podstawą NHN jest obserwacja dziecka i nauka sygnałów, które wysyła w niekoniecznie oczywisty dla rodzica sposób. Wiedza o Naturalnej Higienie Niemowląt pozwoli Ci wyeliminować kolejne przyczyny płaczu lub inne, niespokojne zachowania dziecka. Dzięki stosowaniu Naturalnej Higieny Niemowląt nie tylko poznasz lepiej swoje dziecko, ale także będziesz utrzymywać dziecko w większej higienie i czystości, co ma wpływ na jego zdrowie, ale i również na środowisko.

Chcesz zdobyć więcej informacji o pieluszkach wielorazowych i otrzymać kompleksowe kompendium wielopieluchowania oraz indywidualną konsultację z Certyfikowanym Doradcą Pieluchowania Wielorazowego? Zapisz się na nasz kurs online!

Pieluchy wielokrotnego użytku najczęstsze obawy

Czy pieluszki wielorazowe są droższe od jednorazowych?

Koszt pieluszek wielorazowych jest mniejszy niż jednorazówek już przy jednym dziecku! Koszt początkowy wydaje się spory, zależy od wybranego systemu, wieku dziecka, jak często się ono wypróżnia i czy wykorzystujemy NHN lub dziecko korzysta z nocnika. Średnio otulacz/kieszonka kosztuje 60-80 zł za sztukę. Koszt jednego wkładu to 12-20 zł, a cena pieluszki tetrowej, która może stanowić wkład chłonny to 3-4 zł. Planując pranie codzienne potrzebujemy ok. 3-5 otulaczy, do tego 6-12 wkładów. Przyda się też zapas (1-2 otulacze + 4-6 wkładów) gdyby pranie nie wyschło tak szybko jak się spodziewamy. Można również prać co dwa lub trzy dni, wypełniając wsad pralki samymi pieluszkami. Przy praniu codziennym wsad uzupełniamy ubrankami dziecięcymi. Zestaw pieluszek wielorazowych można dopasować do budżetu, którym dysponujemy. Z powodzeniem można pieluchować dziecko za kwotę 360 zł (piorąc codziennie) i za kwotę 2000 zł (opcja ekskluzywna i pranie co 3 dni).Oblicz kosztyKoszty dodatkowe takie jak myjki wielorazowe, worek na brudne pieluszki, proszek, odkażacz oraz zużycie wody i energii i tak są mniejsze niż koszt chusteczek nawilżanych oraz specjalistycznych maści na odparzoną pupę.W sklepie Chmurka Biała istnieje możliwość rozłożenia kosztu zakupu całego zestawu pieluszek wielorazowych na dogodne raty.

Czy zakładanie pieluszki jest czasochłonne i skomplikowane?

Pieluszki wielorazowe tylko pozornie są trudne do opanowania. Należy dopasować rozmiar i prawidłowo je zakładać, żeby nic nie przeciekało. Ułatwieniem może być spotkanie z kimś, kto ma doświadczenie i wypożyczenie zestawu np. z wypożyczalni Pożycz Pieluszkę lub innych wypożyczalni działających przy Fundacji Edukacji Zdrowotnej STIM. Pomocne jest również dołączenie do grup na Facebooku np. Pieluchy Wielorazowe oraz NHN.

Gdzie kupić takie pieluszki wielorazowe?

Pieluszki wielorazowe to nadal mało znany produkt w wyprawce dla noworodka. Wciąż nie są wystarczająco reklamowane i znane w mediach, nie są dostępne w supermarketach, ani w sieciówkach. Aby je promować powstają bezpłatne biblioteki pieluszkowe takie jak Pożycz Pieluszkę w Rudzie Śląskiej gdzie można wypożyczyć i samemu przetestować. Aby zakupić pieluszki wielorazowe polecamy zapoznać się z ofertą naszego sklepu Chmurka Biała.

Czy mokre pieluszki wielorazowe śmierdzą?

Generalnie przy prawidłowym używaniu nie śmierdzą. U dzieci karmionych wyłącznie piersią zabrudzone pieluszki nie śmierdzą. Przy rozszerzaniu diety dziecka grubszą zawartość należy zrzucić należy do toalety. Można też używać biodegradowalnych papierków na kupę. Brudne pieluszki powinno się przechowywać w otwartym koszu/wiadrze na pranie. Przykry zapach można zniwelować kilkoma kroplami olejku eterycznego. Brzydki zapach pojawia się, gdy dzieci ząbkują, wprowadzane są przyprawy do potraw lub pieluszki są niedostatecznie wypłukane -> wtedy należy przeprowadzić stripping.

Wypożyczalnia pieluch wielorazowych – Pożycz Pieluszkę

Jeśli spodobał Ci się ten sposób pieluchowania dla Twojego dziecka, ale nie wiesz czy Ci się to uda, skorzystaj z wypożyczalni, którą prowadzimy w Rudzie Śląskiej. Będziesz mieć możliwość przetestowania różnych rodzajów pieluszek i wkładów przez ok. 2 tygodnie. Wypożyczalnia jest bezpłatna, a wypożyczenie jednorazowe. Na terenie całej Polski istnieją również inne wypożyczalnie, nazywane Pieluchotekami pod skrzydłami Fundacji Edukacji Zdrowotnej STIM.

pozycz-pieluszke

Sklep z artykułami dziecięcymi Chmurka Biała

A jeśli jesteś zdecydowana/y na zakupy to zapraszamy do naszego sklepu, gdzie znajdziesz pieluszki wielorazowe i wiele innych produktów dla rodziców i dzieci m. in.:

chmurka biała sklep logo

Jeżeli natomiast chcesz otrzymać kompleksową pomoc w rozpoczęciu przygody z pieluchami wielorazowymi to zapisz się na jedyny w Polsce kompleksowy 6-dniowy kurs online o z GWARANCJĄ SATYSFAKCJI: