Recenzja pieluszek wielorazowych Mommy Mouse

Chmurka Biała > Pieluchy wielorazowe blog > Recenzje produktowe > Recenzja pieluszek wielorazowych Mommy Mouse
Stosik pieluch Mommy Mouse

Mommy Mouse to polska firma produkująca pieluszki w Zatorze, w Dolinie Karpia. Produkty tej firmy cechuje duża dbałość o szczegóły. Od specyficznych, świetnych nap, po dobrej jakości materiały, projektowane specjalnie dla firmy.

Z większości pieluszek mruga do nas wesoło logo firmy, uśmiechnięta mysz, ale w ofercie są dostępne również inne wzory, np. nawiązujące do Pabla Picassa. Materiał PUL, który używany jest przy produkcji pieluch wielorazowych, jest miękki, podobnie jak wszyte w odpowiednie miejsca gumki. Wnętrza pieluszek-kieszonek to zwykle mikropolar czy bawełna organiczna. Wszystkie materiały posiadają odpowiednie atesty.

Zbiór pieluch od Mommy Mouse

Kieszonki, SIO, AIO od Mommy Mouse

Zarówno kieszonki jak i inne rodzaje pieluch wielorazowych od Mommy Mouse są dość szerokie w kroku. Mają około 15 cm, gdzie pieluszki niektórych innych firm mogą mieć tylko 11 cm! Piszę dość, ponieważ i tak są węższe niż niektóre tzw. chinki (pieluszki wielorazowe produkowane w Chinach). W mojej opinii to taka uniwersalna szerokość, dla dziecka o przeciętnej budowie ciała.

Pieluszki te mają ok. 33 cm długości, więc trzeba przyznać, że są dosyć długie, będą się więc sprawdzać doskonale na starszym dziecku, dla młodszych oczywiście trzeba będzie je odpowiednio spiąć napami. Zapięcie w pasie z obu stron ma podwójny rząd napów, także problem nieestetycznie odstających uszu pieluszki zostaje rozwiązany bez zbędnego wysiłku. Po obu stronach pieluszek wielorazowych Mommy Mouse wszyty jest kawałek elastycznego materiału, który całkiem sprytnie dopasowuje pieluchę do pupki. Każdy krój jednak trzeba przetestować i zobaczyć na własnym maluchu.

Stosik pieluch Mommy Mouse

Do pieluszek Snap in One, czyli takich otulaczy, do których wkłady się wpina na napy, można kupić również opcję z boosterem. Jeśli nasze dziecko potrafi sporo wysiusiać za jednym razem, będzie to zakup bardzo trafiony. Booster przypina się do wkładu, tak aby znalazł się między materiałem otulacza a samym wkładem. Nigdzie zatem nie pojawią się niechciane zagniecenia, przy skórze będzie zupełnie gładko. Dzięki takiemu rozwiązaniu pieluszka na pewno nie przecieknie.

Pieluszki All in One, czyli wszystko w jednym są w opinii użytkowników dosyć grube, jednak założone, wyglądają całkiem zgrabnie. Są dzięki temu zdecydowanie mocno chłonne, mimo, że nie możemy sami wybrać wkładu. Charakterystyczny jęzor wszywany na stałe.

Pieluszka SIO na pupie

Ciekawą kwestią dotyczącą pieluszek Mommy Mouse są napy. To jedyne takie napy z jakimi się spotkałam testując różne pieluchy. Są trochę bardziej płytkie, wobec czego pieluszki w systemie SiO nie będą kompatybilne z innymi wkładami. Moim zdaniem napy od MM są wygodniejsze w użytkowaniu, nie ma się wrażenia, że zaraz urwę materiał i będzie dziura! Na stronie firmy można również przeczytać, że są ciche w użytkowaniu. Ciekawe, czy ktoś zrobi kiedyś jakiś test. Osobiście wolę nie ruszać mojego dziecka jak już w końcu śpi, więc nie sprawdzę, która pielucha budzi je bardziej.

Wkłady MM

W ofercie Chmurki Białej poza pieluchami marki Mommy Mouse znajdziemy również:

Nie testowałam akcesoriów od Mommy Mouse, tylko pieluszki wielorazowe wszystkich rodzajów i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona. To moje ulubione pieluszki, od razu między nami była chemia. Zastanawiam się tylko, czy jak córcia będzie starsza, dalej będzie jej odpowiadała taka szerokość. Czas pokaże.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Imek Imek

gumki dopasowujące w kieszonkach/otulaczach wytrzymują około 3 miesięcy użytkowania później tracą swoją elastyczność i funkcjonalność a firma nie daje na to gwarancji natomiast proponuje wymianę za 15 złotych od sztuki plus koszty wysyłki nie polecam – miały wytrzymać nawet dwójkę dzieci

2
0
Would love your thoughts, please comment.x