Pieluchy wielorazowe? Tak! Od czego zacząć? Zestawy pieluch wielorazowych?

Chmurka Biała > Pieluchy wielorazowe blog > Rodzice rodzicom > Pieluchy wielorazowe? Tak! Od czego zacząć? Zestawy pieluch wielorazowych?
stosik pieluch wielorazowych

Pieluchy wielorazowe od czego zacząć?

To pytanie słyszymy na spotkaniach pieluszkowych dla mam. Najczęściej odpowiadamy – skorzystaj z bezpłatnej wypożyczalni. Na przykład naszej Pożycz Pieluszkę. Ale niedawno w naszym sklepie na prośby mam stworzyliśmy dwa startowe zestawy pieluch wielorazowych – GOLD i PREMIUM.

pozycz-pieluszke

Dlaczego warto skorzystać z wypożyczalni/pieluchoteki?

Dzięki wypożyczeniu dowiesz się czy Twoje dziecko jest mega sikaczem i potrzebuje super chłonnych wkładów, czy może umiarkowanie chłonne wkłady dadzą radę i możesz zaszaleć kupując najładniejsze wzoru otulaczy lub kieszonek. Dowiesz się czy w Waszym domu sprawdzą się otulaczekieszonki a może system SIO lub AIO. Testując zestaw pieluch dowiesz się czy Twoje dziecko jest bardzo wrażliwe na odczucie „mokro” i potrzebuje wkładek „sucha pupa”, czy wręcz przeciwnie – nie lubi sztucznych materiałów i wtedy warto zainwestować w naturalne wkłady – bambusowe, lniane, bawełniane lub konopne.

Wypożyczalnia działa również wysyłkowo

Jeśli nie jesteś z Katowic/okolic to żaden problem. Działamy również wysyłkowo, a na terenie całej Polski (najczęściej w większych miastach) działają inne wypożyczalnie – Pieluchoteki.

A co jeśli nie chcę wypożyczać? Inne sposoby na przetestowanie pieluch wielorazowych

Pieluszki wielorazowe mają tyle zalet, że ciężko znaleźć wymówkę, dlaczego ich nie wypróbować. Zdrowie, ekologia i zaoszczędzone pieniądze. No i są tak ładne, tak różnorodne, że każda mama znajdzie idealne pieluchy dla swojego dziecka. Ba! Nawet dopasuje pieluszki do różnych stylizacji. Czasem właśnie rodzice są tak przekonani, że nie muszą testować pieluch z wypożyczalni, bo chcą od razu kupić. Tylko co kupić? Wybór jest ogromny. Z myślą o takich rodzicach stworzyliśmy w naszym sklepie dwa zestawy pieluszkowe: podstawowy rozszerzony zestaw pieluch wielorazowych. Taki „Basic” oraz „Exclusive”.

Opis zestawów oferowanych w sklepie Chmurka Biała

pieluchy wielorazowe w plenerze

zestawie podstawowym znajdziecie:

  • 2 otulacze;
  • 1 kieszonka;
  • 1 SIO;
  • 12 wkładów;
  • 1 opakowanie odkażacza Nappy Fresh;
  • 1 worek PUL.

Zestaw jest w rozmiarze OS i został tak przemyślany, aby móc korzystać z wielo przez cały dzień. Wieczorem pieluchy należy wrzucić do pralki na pranie wstępne z wirowaniem, następnie można dołożyć ubranka dziecięce, ręczniki, tetrę, śliniaki i włączyć pranie zasadnicze. Większość wkładów wyschnie do rana i będzie można pieluchować kolejny dzień. Zestaw pieluch jak to z gotowymi zestawami bywa, pewnie nie jest doskonały. Pozwala on odpowiedzieć sobie na pytania, które pieluszki sprawdzą się w Waszym domu, ile ich potrzebujecie. Nie ma tutaj opcji nocnej – formowanki. Czasem dobre kilka dni rodzice potrzebują, żeby zaufać, że ta pielucha da radę całą noc.

Jeśli zastanawiacie się nad doborem pieluch na noc i macie pytania – chętnie pomożemy. Wystarczy napisać do nas na maila, można zadzwonić albo skorzystać ze strony kontaktu. Zestaw może być też inspiracją – które pieluszki wystarczą na początek.

pieluszki formowane OS i NB

Zestaw pieluch wielorazowych dla osób bardziej zdecydowanych na spróbowanie

Jeśli chodzi o zestaw rozszerzony – to jest tam więcej wkładów, jeszcze jedna pielucha kieszonka oraz pielucha AIO i formowanka. Na pewno pieluszki kieszonki oraz AIO są wygodniejsze w użyciu, ale od razu po użyciu lądują w koszu na pranie. Pieluchę otulacz – jeśli tylko wkład został zmoczony – można użyć kilka razy w ciągu jednego dnia. Czasem sprawdzają się tylko AIO i kieszonki, bo dziecko jest bardzo aktywne  przy przewijaniu. Czasem mamy spokojny model potomka i właściwie otulacze dają radę. Pieluchę SIO lub kieszonkę zostawiamy na wypadek gdy przewija teściowa ;).

W obu zestawach nie umieściliśmy pieluch wełnianych – bo one wymagają innej pielęgnacji. Generalnie rzadziej trzeba je prać, ale na początek może lepiej nie mieszać mężowi w głowie „te do prania, a te nie wolno!”. Wzory otulaczy, kieszonek i AIO dobraliśmy z myślą o chłopcach i dziewczynkach są więc raczej uniwersalne. Promujemy przede wszystkim polskich producentów pieluszek wielorazowych. Dlatego w zestawach znajdziecie najlepsze polskie marki wśród pieluchach wielorazowych. Produkty są pierwszej jakości, a w zestawie oczywiście wychodzą w atrakcyjnej cenie. Jeśli jednak od razu po przymierzeniu krój danej firmy nie pasuje – bez większych problemów powinno się udać sprzedać taką pieluszkę na bazarku na Facebooku. To jest jedna zaleta przy pieluchowaniu wielorazowym.

I co myślicie o takich zestawach? Warto polecać początkującym?

Generalnie chciałabym jeszcze dokończyć odpowiedź na pytanie wielu mam: Od czego zacząć? Myślę, że przede wszystkim poczytać w Internecie i uporządkować swoją wiedzę, co jest co w tych pieluchach wielorazowych. Z tą myślą powstała między innymi pod strona „o pieluszkach”.

jak ubrać pieluszkę wielorazową

Po drugie – „spotkać pieluszki na żywo” – my zapraszamy na szkoły rodzenia w Zabrzu, Katowicach i Rudzie Śląskiej do zaprzyjaźnionych szkół rodzenia oraz na spotkania chustowo – pieluszkowe w Katowicach. Spotkać się z kimś kto używa takich pieluch – to ułatwia ogarnięcie tematu. Dzięki temu świat pieluchy wielorazowej stanie się bardziej przystępny 

Po trzecie zapisać się do grup na Fb – Pieluchy wielorazowe bez tajemnic oraz Pieluchy wielorazowe i NHN – są one dużym wsparciem i skarbnicą wiedzy. A w momentach trudnych również wsparciem i pomocą w rozwiązywaniu problemów związanych z tym stylem życia.

No i wybrać jedną z dróg: wypożyczyć lub kupić. Zapraszamy!

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x